SIKÇA SORULAN SORULAROnline Mağaza Kurulumu

Bu tamamen sizin isteklerinize bağlı olmakla beraber minimum 2 hafta süreye ihtiyaç olacaktır.

Kurulum süresi uygun Shopify tema seçimi, tema üzerinde istenecek değişiklik talepleri, grafik tasarım ihtiyacı ve sosyal medya entegrasyonları gibi ihtiyaçlara göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca sitede kullanılacak içeriklerin hazır olması ve müşteri deneyimi süreçlerinin belirlenmiş olması süreyi kısaltacaktır.

Evet.

Shopify'da oluşturduğumuz sitenize bir uygulama ekleyerek aynı zamanda toptan satış yapmaya başlayabilirsiniz. Bu sayede toptan müşterilerinize farklı fiyatlandırma ve farklı indirimler tanımlayabilirsiniz. Toptan satış uygulamasının ayrı bir aylık abonelik ücreti vardır, ücret istenen özelliklere göre değişir.

Site kurulumu tamamlandıktan ve sizden onay alındıktan sonra, mağazayı yayınlamadan önce size Shopify eğitimi vereceğiz. Eğitim sonrasında da mağazanızı canlıya alacağız.

Sitenin yayınlanmasından sonraki 10 gün boyunca hem site hem de uygulama ile ilgili siteyi işletmeniz için gerekli olan konularda ( ürün ekleme, sipariş yönetme, müşteri ekleme, indirim kodu oluşturma gibi ) destek vermeye devam edeceğiz.

Daha sonraki dönemde ise, problem oluşması durumunda, mağazanıza yeni bir özellik eklemek istediğinizde veya mağaza yapısında bir değişiklik gerektiğinde desteğimiz devam edecek.

Kurulum ücreti tek seferliktir ve ihtiyaçlarınıza göre belirlenecektir. Kurulum ücreti 10.000 ₺' den başlar ve taleplerinize göre netleştirilerek teklifimizle size iletilir. Kurulum ücretinin yarısı proje başlangıcında, kalan yarısı ise proje tesliminde ödenir.

Shopify'a ise aylık abonelik ücreti ve aylık satış cirosu üzerinden komisyon ödenir. Mağazanızın hacmine göre en uygun paket seçilir. Shopify başlangıç paketi aylık ücreti 29$ + %2 komisyondur. Shopify'ın abonelik opsiyonları ve ücretleri için tıklayınız.
Mağazanız ihtiyaçları için ( ör; toptan satış ) ayrıca bir uygulama kullanılması durumunda, uygulamaların da aylık ücretleri olabilir.

 • Hosting
 • Mevcut domain adresinizin mağazaya bağlanması
 • Ücretsiz Shopify temaları üzerinde mağaza kurulumu
 • Ödeme sisteminin mağazanıza bağlanması
 • Mevcut sosyal medya hesaplarınızın mağazaya bağlanması
 • İndirim kodlarının tanımlanması
 • Hediye çeki tanımlaması
 • Anasayfa üzerinde, sitenin yapısını değiştirmeyecek markaya özel değişiklikler
 • Kurulum aşamasında ihtiyaca göre Shopify uygulama dükkanından alınacak ücretsiz uygulamaların siteye entegrasyonu
 • Markaya ait mevcut logo ve diğer site görsellerinin web sitesine entegre edilmesi
 • Müşterilere gönderilecek mail şablonlarının ( sipariş durumu, üyelik, sipariş takibi vs ) markaya özel oluşturulması
 • SEO (arama motoru optimizasyonu)
 • Testler ve Shopify arayüz eğitimi
 • Site tesliminden sonraki 10 gün boyunca arayüz kullanımı ve site içeriği ile ilgili destek


Online Mağaza Taşıma

Bu sorunun cevabına karar vermek için ihtiyaçlarınız detaylı bir şekilde incelenmeli. Site performansı, müşteri deneyimi, görsel iyileştirme ihtiyaçları, 3rd parti uygulama entegrasyonları & maliyetler dikkate alınarak bir analiz yapılıp karar verilebilir.

Bu tamamen mevcut mağaza içeriğine ve ihtiyaçlarınıza bağlı olmakla beraber minimum 2 hafta süreye ihtiyaç olacaktır.

Mevcut mağazanızdaki ürün adedi, müşteri sayısı, ihtiyaç duyulan uygulama entegrasyonları ve tasarım ihtiyaçları sürenin belirlenmesinde etkin rol oynar.

Hayır.

Yeni mağazanız Shopify platformunda ayrı bir yerde olacağı için herhangi bir kesinti olmayacak. Sadece domain adresinizin yeni mağazaya bağlanması sırasında çok kısa bir kesinti olabilir ancak bu ekstra bir problem yaşanmadığı sürece müşterilerinizin fark edemeyeceği kadar kısa olur.

İstediğiniz zaman.

Yine de zamanlamayı belirlerken, ürün çeşitliliğiniz, mağazanızdaki trafik yoğunluğu ve müşteri davranışları gibi kriterlere bakmak faydalı olacaktır.

Eğer mevcut kullandığınız platform müşteri ve ürün bilgilerini dışa aktarmanıza izin veriyorsa, müşteri ve ürün bilgilerini kayıpsız olarak Shopify'daki mağazanıza taşıyabiliriz.

Bunun yanısıra mevcut mağazanızdaki tüm sayfalar, görseller de yeni mağazanıza kayıpsız olarak taşınabilir.

Sadece mevcut mağazanızdaki geçmiş siparişleri Shopify'daki yeni mağazanıza taşıyamıyoruz. Ancak takip etmeniz gereken henüz kapatılmamış sipraişler için ise manuel olarak sipariş kaydı oluşturulabilir.